Informace pro taxikáře

Nejsme dispečink, jsme aplikace, která s Vaším souhlasem poskytuje data potencionálním zákazníkům ve Vašem nejbližším okolí, kde se právě Váš vůz nachází. Celý systém funguje na přímém spojení zákazníka s dopravcem, který je vyhledatelný buď pomocí webové aplikace nebo aplikace pro chytré telefony.

Velikou výhodou je, že potencionální zákazník nevolá na dispečink, ale přímo Vám z aplikace TaxiPoRuce, kde si prohlédl Váš profil a je obeznámen s cenou, za kterou službu poskytujete. Takový zákazník je s největší pravděpodobností ve Vaší blízkosti a tak dojezdové náklady jsou daleko menší než při klasickém přidělování zakázek dispečerem.

Screen taxi aplikace
 • Nepřikazujeme kdy, kde a za kolik máte poskytovat službu
 • Neodsuzujeme provozovatele taxislužby za stáří vozu
 • Nevadí nám provozování taxislužby pod dispečinkem
 • Nepožadujeme žádnou provizi z uskutečněných jízd
 • Vyžadujeme dodržování cen a služeb dle Vámi poskytnutých dat

Pro zobrazování se v naší pasažérské aplikaci je potřeba, aby taxikář měl ve svém chytrém telefonu nainstalovanou a spuštěnou naši taxikářskou aplikaci pro Android, prostřednictvím které ovládá svůj momentální stav obsazený/k dispozici a automaticky odesílá i svou aktuální GPS pozici. Získaná data se následně zobrazují uživatelům, kteří hledají taxi ve své blízkosti. Chytrý telefon proto musí splňovat tyto základní parametry:

 • Chytrý mobilní telefon či tablet s operačním systémem Android ve verzi 4.0 a vyšší
 • GPS modul (v dnešní době běžná součást mobilního telefonu)
 • Mobilní internet

Aplikace je nativní, nenáročná s jednoduchým a intuitivním ovládáním, bez problémů může běžet na pozadí. Noční režim aplikace je samozřejmostí.

Tato aplikace shromažďuje údaje o poloze, aby bylo možné sledovat vaši aktuální polohu v uživatelské aplikaci. Je nutné povolit Práci aplikace na pozadí (Nastavení -> Aplikace -> (zobrazit všechny aplikace) -> Vyhledat aplikaci "Taxikář" -> Baterie -> Optimal. využití baterie -> (zobrazit všechny aplikace) -> Vyhledat aplikaci "Taxikář" a odškrtnout) a využívání dat na pozadí (Nastavení -> Aplikace -> (zobrazit všechny aplikace) -> Vyhledat aplikaci "Taxikář" -> Mobilní data -> zaškrtnout Povolit využití dat na pozadí a Povolit aplikaci při Spořiči dat). Pokud tato nastavení nepomohou, je možné postupovat podle návodu pro váš telefon na webu https://dontkillmyapp.com/.

Ceník

Roční zvýhodněná platba 36 € 19,90 € (540 Kč)
Cena zahrnuje:
 • Roční umístění v aplikaci TaxiPoRuce
 • Právní poradenství v problematice podnikání v taxi dopravě zdarma
 • Veškeré změny a aktualizace profilu zdarma
Měsíční platba 3 € (80 Kč)
Při této sazbě účtujeme za každou změnu ve Vašem profilu částku 2 €. Jedná se například o změnu vozidla, SPZ, telefonního čísla, čísla taxametru i při servisu, evidenčního čísla či fotografie. Právní poradenství je zpoplatněno částkou 20 €/hod.

Zaujala Vás nabídka? Pokud ano, kontaktujte prosím Vašeho nejbližšího dealera, který Vám případně zodpoví Vaše dotazy. Pro přidání do aplikace je potřeba vlastnit platnou taxikářskou koncesi a k vyplněnému formuláři přiložit Vaši fotografii a fotografii Vašeho vozu s SPZ. Vše je možné vyřešit online z pohodlí domova. Pro firmy jsou možné množstevní slevy.

Vyplnit registrační formulář pro taxikáře

Informace o zpracování a ochraně vašich osobních údajů naleznete zde.

Závěrečná ustanovení

Každý provozovatel taxislužby je ze zákona povinen nahlásit každou uskutečněnou změnu jak příslušným úřadům, tak poskytovatelům serverových služeb, kde nabízí své služby. Úpravy a aktualizace dat probíhají prostřednictvím Vašeho dealera a není možné je editovat svépomocí online.

Provozovatel taxislužby souhlasí s poskytnutím dat do aplikace na adrese www.taxiporuce.cz a jejich servery a dále jejich používání ve prospěch návštěvníků a uživatelů.

Veškeré osobní údaje a záznamy taxislužeb jsou chráněny v souladu s platnými zákony České republiky o ochraně osobních dat, zejména podle zákona č.101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů. Osobní údaje nejsou prodávány, předávány, ani jinak zpracovávány pro potřeby třetích stran.